Microsemi Commercial Components 2EZ110DE3/TR8
2EZ110DE3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ110DE3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 110V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ110DE3/TR8.pdf
Availability of 2EZ110DE3/TR8
QUANTITY
2EZ110DE3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ110DE3/TR8
Internal Part NumberEIS-2EZ110DE3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)110V
Tolerance±20%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)250 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 83.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ110DE3/TR8
Related Links2EZ110, 2EZ110DE3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ110DE3/TR8 Details Description
Related parts for 2EZ110DE3/TR8
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
BATT NIMH 1.2V 4/3A W/TAB datasheet.pdf
IC HIGH SIDE PWR SWITCH TO220-5 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW MINI3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 5 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN DSUB RCPT 37POS STR SLD CUP datasheet.pdf