Microsemi Commercial Components 2EZ150D5E3/TR8
2EZ150D5E3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ150D5E3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 150V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ150D5E3/TR8.pdf
Availability of 2EZ150D5E3/TR8
QUANTITY
2EZ150D5E3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ150D5E3/TR8
Internal Part NumberEIS-2EZ150D5E3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)150V
Tolerance±5%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)575 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 114V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ150D5E3/TR8
Related Links2EZ150D, 2EZ150D5E3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ150D5E3/TR8 Details Description
Related parts for 2EZ150D5E3/TR8
CONN HEADR BRKWAY .100 52POS R/A datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG HSING 17C2 MIX datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 3A 16TSSOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V TO277A datasheet.pdf
Connector Receptacle USB micro B 5 Position Board Cutout, Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
TRANSFORMER 1260UH 4:3 SMD datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
POT 250K OHM 1/10W PLASTIC LOG datasheet.pdf