Microsemi Commercial Components 2EZ180D10/TR12
2EZ180D10/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ180D10/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 180V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ180D10/TR12.pdf
Availability of 2EZ180D10/TR12
QUANTITY
2EZ180D10/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ180D10/TR12
Internal Part NumberEIS-2EZ180D10/TR12
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)180V
Tolerance±10%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)725 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 136.8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ180D10/TR12
Related Links2EZ180D, 2EZ180D10/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ180D10/TR12 Details Description
Related parts for 2EZ180D10/TR12
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 10MBPS 8-SOIC datasheet.pdf
IC VOLTAGE SUPERVISOR SC70-5 datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ADAPTER FOR 144-TQFP XCR3000XL datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 12 PIN RIGHT AN datasheet.pdf
FERRITE CORE E 2.7UH N30 datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB datasheet.pdf
350 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
CAP CER 24PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf