Microsemi Commercial Components 2EZ190D2E3/TR12
2EZ190D2E3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ190D2E3/TR12
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 190V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ190D2E3/TR12.pdf
Availability of 2EZ190D2E3/TR12
QUANTITY
2EZ190D2E3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ190D2E3/TR12
Internal Part NumberEIS-2EZ190D2E3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)190V
Tolerance±2%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)825 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 144.8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Supplier Device PackageDO-204AL (DO-41)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ190D2E3/TR12
Related Links2EZ190D, 2EZ190D2E3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ190D2E3/TR12 Details Description
Related parts for 2EZ190D2E3/TR12
IDC CABLE- AKR40G/ AE40M / AKR40 datasheet.pdf
RES SMD 24.9KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC DO204AL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V NP0 1812 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRY 20.5"L X 16.72"W datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 500MA 380 MOHM datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf