Microsemi Commercial Components 2EZ33D2E3/TR12
2EZ33D2E3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ33D2E3/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 33V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ33D2E3/TR12.pdf
Availability of 2EZ33D2E3/TR12
QUANTITY
2EZ33D2E3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ33D2E3/TR12
Internal Part NumberEIS-2EZ33D2E3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance±2%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)23 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 25.1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ33D2E3/TR12
Related Links2EZ33D2, 2EZ33D2E3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ33D2E3/TR12 Details Description
Related parts for 2EZ33D2E3/TR12
IC EEPROM 1KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 76.8OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20TSSOP datasheet.pdf
PC BOARD FR4 EPOXYGLASS 4.8X17.0 datasheet.pdf
INDICATOR 24V 8MM FLUSH WHITE datasheet.pdf
LED PANEL IND 10V 10MA BLUE CTL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf