Microsemi Commercial Components 2EZ9.1DE3/TR8
2EZ9.1DE3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
2EZ9.1DE3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 9.1V 2W DO204AL
Datasheet Download
2EZ9.1DE3/TR8.pdf
Availability of 2EZ9.1DE3/TR8
QUANTITY
2EZ9.1DE3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2EZ9.1DE3/TR8
Internal Part NumberEIS-2EZ9.1DE3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)9.1V
Tolerance±20%
Power - Max2W
Impedance (Max) (Zzt)2.5 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2EZ9.1DE3/TR8
Related Links2EZ9.1, 2EZ9.1DE3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
2EZ9.1DE3/TR8 Details Description
Related parts for 2EZ9.1DE3/TR8
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CHASSIS ALUM NAT 4.5"L X 3.5"W datasheet.pdf
IC ADJ LDO/DUAL SWITCH 14-HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 46.4 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
IC 300MA PWR DIST SWITCH 8-SOIC datasheet.pdf
RES 5.6M OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
SENS LED DISPLCMNT 12-24VDC IP66 datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BCK 3.3V 0.8A SYNC 8LFCSP datasheet.pdf
WATERPROOF PACKING GT32 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf