Amphenol Aerospace Operations 2M801-007-16M8-13SA
2M801-007-16M8-13SA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-007-16M8-13SA
Brief Description
M801 13C 13#23 SKT PLUG OM
Datasheet Download
2M801-007-16M8-13SA.pdf
Availability of 2M801-007-16M8-13SA
QUANTITY
2M801-007-16M8-13SA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-007-16M8-13SA
Internal Part NumberEIS-2M801-007-16M8-13SA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-007-16M8-13SA
Related Links2M801-007, 2M801-007-16M8-13SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-007-16M8-13SA Details Description
Related parts for 2M801-007-16M8-13SA
CONN PLUG 2POS 94V-0 UNI-MATE datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY DPDT 24 VDC 8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
PNL MNT YLW 20MA W/WIRE 16" datasheet.pdf
KIT FOR Q.F. STAGGERED datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 355MA 900 MOHM datasheet.pdf