Amphenol Aerospace Operations 2M801-007-16NF10-2SB
2M801-007-16NF10-2SB picture photo
Mfg. Part Number
2M801-007-16NF10-2SB
Brief Description
M801 2C 2#12 SKT PLUG OM
Datasheet Download
2M801-007-16NF10-2SB.pdf
Availability of 2M801-007-16NF10-2SB
QUANTITY
2M801-007-16NF10-2SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-007-16NF10-2SB
Internal Part NumberEIS-2M801-007-16NF10-2SB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-007-16NF10-2SB
Related Links2M801-007-, 2M801-007-16NF10-2SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-007-16NF10-2SB Details Description
Related parts for 2M801-007-16NF10-2SB
FIXED IND 390NH 80MA 6.2 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN 4/0 AWG #5/16 AMPOWER datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 56TSSOP datasheet.pdf
CAP TRIMMER 6.5-30PF 100V SMD datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 80POS 0.062 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS PIN datasheet.pdf
RES 14.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 6POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 90A datasheet.pdf