Amphenol Aerospace Operations 2M801-007-16NF7-25PA
2M801-007-16NF7-25PA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-007-16NF7-25PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
M801 5C 5#20HD PIN PLUG OM
Datasheet Download
2M801-007-16NF7-25PA.pdf
Availability of 2M801-007-16NF7-25PA
QUANTITY
2M801-007-16NF7-25PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-007-16NF7-25PA
Internal Part NumberEIS-2M801-007-16NF7-25PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-007-16NF7-25PA
Related Links2M801-007-, 2M801-007-16NF7-25PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-007-16NF7-25PA Details Description
Related parts for 2M801-007-16NF7-25PA
CONN HEADR BRKWAY .100 30POS STR datasheet.pdf
CAP CER 2500PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
SCR SENS 400V 10A TO220 datasheet.pdf
IC FPGA 452 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
SWITCH SELECT DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf
24-bit, 192kHz 6-Channel DAC IC datasheet.pdf