Amphenol Aerospace Operations 2M801-007-16NF8-28SB
2M801-007-16NF8-28SB picture photo
Mfg. Part Number
2M801-007-16NF8-28SB
Brief Description
M801 8C 8#20HD SKT PLUG OM
Datasheet Download
2M801-007-16NF8-28SB.pdf
Availability of 2M801-007-16NF8-28SB
QUANTITY
2M801-007-16NF8-28SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-007-16NF8-28SB
Internal Part NumberEIS-2M801-007-16NF8-28SB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-007-16NF8-28SB
Related Links2M801-007-, 2M801-007-16NF8-28SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-007-16NF8-28SB Details Description
Related parts for 2M801-007-16NF8-28SB
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
ADM10S/AE10M/X datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.1MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 28POS datasheet.pdf
RES SMD 26.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf