Amphenol Aerospace Operations 2M801-007-26NF16-12PA
2M801-007-26NF16-12PA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-007-26NF16-12PA
Brief Description
M801 12C 12#16 PIN PLUG OM
Datasheet Download
2M801-007-26NF16-12PA.pdf
Availability of 2M801-007-26NF16-12PA
QUANTITY
2M801-007-26NF16-12PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-007-26NF16-12PA
Internal Part NumberEIS-2M801-007-26NF16-12PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-007-26NF16-12PA
Related Links2M801-007-, 2M801-007-26NF16-12PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-007-26NF16-12PA Details Description
Related parts for 2M801-007-26NF16-12PA
CAP FILM 0.2UF 3% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
PNEUM POS DETECT VERTICAL datasheet.pdf
IC AMP MMIC WIDEBAND 6TSSOP datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 800MHZ 783FCBGA datasheet.pdf
RES 0.332 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 9.88K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER 3-TERM 50MHZ 10V SMD datasheet.pdf
CONN FFC FPC 7POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CAP FILM 0.16UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf