Amphenol Aerospace Operations 2M801-008-16M16-235SB
2M801-008-16M16-235SB picture photo
Mfg. Part Number
2M801-008-16M16-235SB
Brief Description
M801 35C 35#20HD SKT PLUG THRD
Datasheet Download
2M801-008-16M16-235SB.pdf
Availability of 2M801-008-16M16-235SB
QUANTITY
2M801-008-16M16-235SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-008-16M16-235SB
Internal Part NumberEIS-2M801-008-16M16-235SB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-008-16M16-235SB
Related Links2M801-008-, 2M801-008-16M16-235SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-008-16M16-235SB Details Description
Related parts for 2M801-008-16M16-235SB
RES SMD 1.54K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 16TSSOP datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
MGRID IDT RECPT GOLD 10CKT datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V X5R 0805 datasheet.pdf
RES 1.8M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.32 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LP 7.50/135/5 OG datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14SOIC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.00068UF RADIAL datasheet.pdf