Amphenol Aerospace Operations 2M801-008-16NF16-5PA
2M801-008-16NF16-5PA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-008-16NF16-5PA
Brief Description
M801 5C 5#12 PIN PLUG THRD
Datasheet Download
2M801-008-16NF16-5PA.pdf
Availability of 2M801-008-16NF16-5PA
QUANTITY
2M801-008-16NF16-5PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-008-16NF16-5PA
Internal Part NumberEIS-2M801-008-16NF16-5PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-008-16NF16-5PA
Related Links2M801-008-, 2M801-008-16NF16-5PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-008-16NF16-5PA Details Description
Related parts for 2M801-008-16NF16-5PA
SWITCH SLIDE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 260MA 1.9 OHM SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 270 OHM 6SIP datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
ANTENNA 2.4GHZ STUBBY 1" datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
SPACER datasheet.pdf
STECKPLATTE-RL ASSY datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf