Vicor Corporation VI-B32-CU-F1
VI-B32-CU-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-B32-CU-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W
Datasheet Download
VI-B32-CU-F1.pdf
Availability of VI-B32-CU-F1
QUANTITY
VI-B32-CU-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-B32-CU-F1
Internal Part NumberEIS-VI-B32-CU-F1
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)42V
Voltage - Input (Max)60V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)13.33A
Power (Watts) - Manufacture Series200W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max200W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-B32-CU-F1
Related LinksVI-B32, VI-B32-CU-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-B32-CU-F1 Details Description
Related parts for VI-B32-CU-F1
KEYING PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
ADAPTER HDMI (A)/M TO HDMI (A)/M datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 1/8 NPT 5V datasheet.pdf
EVALUATION KIT FOR SA51 datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 1.75A STRAP datasheet.pdf
SENSOR PHOTOTRANS OUT SLOTTED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 126K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf