Connor-Winfield ML602-024.576M
ML602-024.576M picture photo
Mfg. Part Number
ML602-024.576M
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 24.576MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ML602-024.576M.pdf
Availability of ML602-024.576M
QUANTITY
ML602-024.576M Order Process
Ship out your order
Specifications of ML602-024.576M
Internal Part NumberEIS-ML602-024.576M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesML602
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency24.576MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±140ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
Package / Case8-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ML602-024.576M
Related LinksML602-0, ML602-024.576M Datasheet, Connor-Winfield Distributor
ML602-024.576M Details Description
Related parts for ML602-024.576M
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC HEX INVERTER OPN DRN 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 1/16W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 32MM datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 820MA 298 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf