Amphenol Aerospace Operations 2M801-008-16NF9-200SB
2M801-008-16NF9-200SB picture photo
Mfg. Part Number
2M801-008-16NF9-200SB
Brief Description
M801 6C 4#23 2#16 SKT PLU THRD
Datasheet Download
2M801-008-16NF9-200SB.pdf
Availability of 2M801-008-16NF9-200SB
QUANTITY
2M801-008-16NF9-200SB Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-008-16NF9-200SB
Internal Part NumberEIS-2M801-008-16NF9-200SB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-008-16NF9-200SB
Related Links2M801-008-, 2M801-008-16NF9-200SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-008-16NF9-200SB Details Description
Related parts for 2M801-008-16NF9-200SB
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf