Amphenol Aerospace Operations 2M801-008-16ZN10-26SA
2M801-008-16ZN10-26SA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-008-16ZN10-26SA
Brief Description
M801 26C 26#23 SKT PLUG THRD
Datasheet Download
2M801-008-16ZN10-26SA.pdf
Availability of 2M801-008-16ZN10-26SA
QUANTITY
2M801-008-16ZN10-26SA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-008-16ZN10-26SA
Internal Part NumberEIS-2M801-008-16ZN10-26SA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-008-16ZN10-26SA
Related Links2M801-008-, 2M801-008-16ZN10-26SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-008-16ZN10-26SA Details Description
Related parts for 2M801-008-16ZN10-26SA
FUSE BRD MNT 2.5A 32VAC/VDC 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS 3MM VERT GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 600MA 1.02 OHM datasheet.pdf
DESOLDER BRAID NO-CLEAN .10" 50' datasheet.pdf
CONN SMB JACK STR 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 75 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.31KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 12POS 1MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE PIN datasheet.pdf