Amphenol Aerospace Operations 2M801-008-16ZNU10-201PA
2M801-008-16ZNU10-201PA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-008-16ZNU10-201PA
Brief Description
M801 6C 4#23 2#12 PIN PLU THRD
Datasheet Download
2M801-008-16ZNU10-201PA.pdf
Availability of 2M801-008-16ZNU10-201PA
QUANTITY
2M801-008-16ZNU10-201PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-008-16ZNU10-201PA
Internal Part NumberEIS-2M801-008-16ZNU10-201PA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-008-16ZNU10-201PA
2M801-008-16ZNU10-201PA Details Description
Related parts for 2M801-008-16ZNU10-201PA
CAP ALUM 33UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 10PF 1.5KV NP0 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 2.5MM datasheet.pdf
DISPLAY 7-SEG. 10MM RED LC C.A.- datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 19 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
TERM SPLICE 1" datasheet.pdf