Amphenol Aerospace Operations 2M801-008-16ZNU13-7PA
2M801-008-16ZNU13-7PA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-008-16ZNU13-7PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
M801 7C 7#16 PIN PLUG THRD
Datasheet Download
2M801-008-16ZNU13-7PA.pdf
Availability of 2M801-008-16ZNU13-7PA
QUANTITY
2M801-008-16ZNU13-7PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-008-16ZNU13-7PA
Internal Part NumberEIS-2M801-008-16ZNU13-7PA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-008-16ZNU13-7PA
Related Links2M801-008-, 2M801-008-16ZNU13-7PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-008-16ZNU13-7PA Details Description
Related parts for 2M801-008-16ZNU13-7PA
THERMISTOR PTC OCP .45 OHM 25C datasheet.pdf
IC EEPROM 1MBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
IC BLUECORE3 M/M PNG 96-LFBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 13MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf