Amphenol Aerospace Operations 2M801-008-26M10-5PA
2M801-008-26M10-5PA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-008-26M10-5PA
Brief Description
M801 5C 5#16 PIN PLUG THR
Datasheet Download
2M801-008-26M10-5PA.pdf
Availability of 2M801-008-26M10-5PA
QUANTITY
2M801-008-26M10-5PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-008-26M10-5PA
Internal Part NumberEIS-2M801-008-26M10-5PA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-008-26M10-5PA
Related Links2M801-008, 2M801-008-26M10-5PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-008-26M10-5PA Details Description
Related parts for 2M801-008-26M10-5PA
RES 10 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.62"L X 3.11"W datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12V IN 12V OUT datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 BRASS 30MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC FPGA 270 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 5M OHM 8SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 75PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf