Amphenol Aerospace Operations D38999/24JJ29SD-LC
D38999/24JJ29SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JJ29SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS SKT
Datasheet Download
D38999/24JJ29SD-LC.pdf
Availability of D38999/24JJ29SD-LC
QUANTITY
D38999/24JJ29SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JJ29SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JJ29SD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JJ29SD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24JJ29SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JJ29SD-LC Details Description
Related parts for D38999/24JJ29SD-LC
NON-SENSITIVE GATE 12.0A 600V datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/32 IN X 500FT BLACK datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.022" .138" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
LAMP INCAND T2 MINI BAYONET datasheet.pdf
RES 133 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 45POS SMD datasheet.pdf