Amphenol Aerospace Operations 2M801-008-26NF10-5BA
2M801-008-26NF10-5BA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-008-26NF10-5BA
Brief Description
M801 5C 5#16 SKT PLUG THRD
Datasheet Download
2M801-008-26NF10-5BA.pdf
Availability of 2M801-008-26NF10-5BA
QUANTITY
2M801-008-26NF10-5BA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-008-26NF10-5BA
Internal Part NumberEIS-2M801-008-26NF10-5BA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-008-26NF10-5BA
Related Links2M801-008-, 2M801-008-26NF10-5BA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-008-26NF10-5BA Details Description
Related parts for 2M801-008-26NF10-5BA
Connector Header 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
FUSE CERM 100MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP CER 9.3PF 50V S2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 6.5VOUT 50W datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf