Amphenol Aerospace Operations 2M801-008-26NF16-12PA
2M801-008-26NF16-12PA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-008-26NF16-12PA
Brief Description
M801 12C 12#16 PIN PLUG THR
Datasheet Download
2M801-008-26NF16-12PA.pdf
Availability of 2M801-008-26NF16-12PA
QUANTITY
2M801-008-26NF16-12PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-008-26NF16-12PA
Internal Part NumberEIS-2M801-008-26NF16-12PA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-008-26NF16-12PA
Related Links2M801-008-, 2M801-008-26NF16-12PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-008-26NF16-12PA Details Description
Related parts for 2M801-008-26NF16-12PA
MOSFET N-CH 500V 26A TO-247AD datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 120MA DP-NO 8-SMD datasheet.pdf
RES MO 2W 20K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 6A 125V datasheet.pdf
JUN-POW-TIM GEH 9P datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 4POS 1MM SMD datasheet.pdf
FOPC BOA 10DB FC/UPC BP SM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 200MW 1005 datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf