Amphenol Aerospace Operations 2M801-009-02NF7-25PC
2M801-009-02NF7-25PC picture photo
Mfg. Part Number
2M801-009-02NF7-25PC
Brief Description
M801 5C 5#20HD PIN RECP OM
Datasheet Download
2M801-009-02NF7-25PC.pdf
Availability of 2M801-009-02NF7-25PC
QUANTITY
2M801-009-02NF7-25PC Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-009-02NF7-25PC
Internal Part NumberEIS-2M801-009-02NF7-25PC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-009-02NF7-25PC
Related Links2M801-009-, 2M801-009-02NF7-25PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-009-02NF7-25PC Details Description
Related parts for 2M801-009-02NF7-25PC
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
JUMPER-H9992TR/1852WH/X 6" datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 5A DO214AB datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
Q50L BLK HS 16.14" Q TIE datasheet.pdf
SHIELDED POWER INDUCTORS datasheet.pdf
CAP 680 UF 20% 35 V datasheet.pdf