Amphenol Aerospace Operations 2M801-010-01M9-200PA
2M801-010-01M9-200PA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-010-01M9-200PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
M801 6C 4#23 2#16 PIN REC THRD
Datasheet Download
2M801-010-01M9-200PA.pdf
Availability of 2M801-010-01M9-200PA
QUANTITY
2M801-010-01M9-200PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-010-01M9-200PA
Internal Part NumberEIS-2M801-010-01M9-200PA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-010-01M9-200PA
Related Links2M801-010-, 2M801-010-01M9-200PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-010-01M9-200PA Details Description
Related parts for 2M801-010-01M9-200PA
IDC CABLE - MCE10K/MC10M/X datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 72PS VERT GOLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 8-SOIC datasheet.pdf
OUTPUT CONNECTOR, 29 PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 600MA 480 MOHM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf