Amphenol Aerospace Operations 2M801-010-02NF16-12PB
2M801-010-02NF16-12PB picture photo
Mfg. Part Number
2M801-010-02NF16-12PB
Brief Description
M801 12C 12#16 PIN RECP THRD
Datasheet Download
2M801-010-02NF16-12PB.pdf
Availability of 2M801-010-02NF16-12PB
QUANTITY
2M801-010-02NF16-12PB Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-010-02NF16-12PB
Internal Part NumberEIS-2M801-010-02NF16-12PB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-010-02NF16-12PB
Related Links2M801-010-, 2M801-010-02NF16-12PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-010-02NF16-12PB Details Description
Related parts for 2M801-010-02NF16-12PB
CAP POLYMER 82UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC TRIGGER SCHM HEX INVERT 14DIP datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 256CABGA datasheet.pdf
KIT VIDEO INTERFACE LATTICE datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS CORD PIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
MICRO 15 M 6" YEL JACKS datasheet.pdf
CONN HDR 2MM PCB VERT 16POS datasheet.pdf