Amphenol Aerospace Operations 2M801-010-02NF16-235SA
2M801-010-02NF16-235SA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-010-02NF16-235SA
Brief Description
M801 35C 35#20HD SKT RECP THRD
Datasheet Download
2M801-010-02NF16-235SA.pdf
Availability of 2M801-010-02NF16-235SA
QUANTITY
2M801-010-02NF16-235SA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-010-02NF16-235SA
Internal Part NumberEIS-2M801-010-02NF16-235SA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-010-02NF16-235SA
2M801-010-02NF16-235SA Details Description
Related parts for 2M801-010-02NF16-235SA
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT W/SKTS datasheet.pdf
9-PUSHBUTTON PENDANT (22MM) datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK/SCREW COVER 50STRIPS datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 1.6A 163.3 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf
OSC TCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
CAP CER 43PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf