Amphenol Aerospace Operations 2M801-010-07NF13-7PA
2M801-010-07NF13-7PA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-010-07NF13-7PA
Brief Description
M801 7C 7#16 PIN RECP THRD
Datasheet Download
2M801-010-07NF13-7PA.pdf
Availability of 2M801-010-07NF13-7PA
QUANTITY
2M801-010-07NF13-7PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-010-07NF13-7PA
Internal Part NumberEIS-2M801-010-07NF13-7PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-010-07NF13-7PA
Related Links2M801-010-, 2M801-010-07NF13-7PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-010-07NF13-7PA Details Description
Related parts for 2M801-010-07NF13-7PA
IC FPGA 404 I/O 560MBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 5POS 1MM PCB datasheet.pdf
RES SMD 80.6KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CHOKE POWER LINE 10MH .6A datasheet.pdf
IC PFC CONTROLLER CCM 8DSO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 1W DO214AC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 350MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
LJT 6C 6#22M SKT RECP datasheet.pdf
RES SMD 0.11 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf