Murata Electronics North America SPM15-033-Q48N-C
SPM15-033-Q48N-C picture photo
Mfg. Part Number
SPM15-033-Q48N-C
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 15W
Datasheet Download
SPM15-033-Q48N-C.pdf
Availability of SPM15-033-Q48N-C
QUANTITY
SPM15-033-Q48N-C Order Process
Ship out your order
Specifications of SPM15-033-Q48N-C
Internal Part NumberEIS-SPM15-033-Q48N-C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPM15 and SPM25 DC-DC Converters
Standard Package16
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
SeriesSPM15
PackagingTube
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)4.5A
Power (Watts) - Manufacture Series15W
Voltage - Isolation1.6kV (1600V)
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-DIP Module
Size / Dimension1.00" L x 1.00" W x 0.41" H (25.4mm x 25.4mm x 10.4mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency-
Power (Watts) - Max15W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPM15-033-Q48N-C
Related LinksSPM15-03, SPM15-033-Q48N-C Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
SPM15-033-Q48N-C Details Description
Related parts for SPM15-033-Q48N-C
CAP CER 1.8PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
COMPUTER SNGL BD BL2000 IDC 512K datasheet.pdf
IC LATCH OCTAL HS 3STATE 20SOIC datasheet.pdf
FAN BLWR CENT 144X140MM 230VAC datasheet.pdf
WSD 2.5 W/WIRE LINK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf