Amphenol Aerospace Operations 2M801-011-02NF17-85PA
2M801-011-02NF17-85PA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-011-02NF17-85PA
Brief Description
2M801 85C 85#23 PIN RECP PCB
Datasheet Download
2M801-011-02NF17-85PA.pdf
Availability of 2M801-011-02NF17-85PA
QUANTITY
2M801-011-02NF17-85PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-011-02NF17-85PA
Internal Part NumberEIS-2M801-011-02NF17-85PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-011-02NF17-85PA
Related Links2M801-011-, 2M801-011-02NF17-85PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-011-02NF17-85PA Details Description
Related parts for 2M801-011-02NF17-85PA
RES 11K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 12POS datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 16POS VERT GOLD datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 178 TYP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 3V datasheet.pdf
MODULE COBRANET 1810 CM2 MT datasheet.pdf
TRON RECTIFIER FUSE datasheet.pdf
LED DRIVER 96W 274V 277-480 datasheet.pdf