Amphenol Aerospace Operations 2M803-001-06M14-5PN
2M803-001-06M14-5PN picture photo
Mfg. Part Number
2M803-001-06M14-5PN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
M803 5C 5#12 PIN PLUG OM
Datasheet Download
2M803-001-06M14-5PN.pdf
Availability of 2M803-001-06M14-5PN
QUANTITY
2M803-001-06M14-5PN Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M803-001-06M14-5PN
Internal Part NumberEIS-2M803-001-06M14-5PN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M803-001-06M14-5PN
Related Links2M803-001, 2M803-001-06M14-5PN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M803-001-06M14-5PN Details Description
Related parts for 2M803-001-06M14-5PN
RES SMD 590K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 240V datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .152M 10POS datasheet.pdf
ACCY MOBILE RAIN CAP 1/4 BLACK datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT IDC 50POS 28-26AWG datasheet.pdf
SMD PH.MODULE 38KHZ T.VIEW datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.4A 98.4 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
BLOWER 120X37MM 230VAC datasheet.pdf