Amphenol Aerospace Operations 2M803-001-06NF10-201PN
2M803-001-06NF10-201PN picture photo
Mfg. Part Number
2M803-001-06NF10-201PN
Brief Description
M803 6C 4#23 2#12 PIN PLUG OM
Datasheet Download
2M803-001-06NF10-201PN.pdf
Availability of 2M803-001-06NF10-201PN
QUANTITY
2M803-001-06NF10-201PN Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M803-001-06NF10-201PN
Internal Part NumberEIS-2M803-001-06NF10-201PN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M803-001-06NF10-201PN
2M803-001-06NF10-201PN Details Description
Related parts for 2M803-001-06NF10-201PN
CONN PLUG 1POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 50MA RADIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD8009 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
8CCT PICOFLEX HARNESS 320MM LONG datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 820PF 1KV U2J 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 15A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 100C S 36" WHT JACKP NI datasheet.pdf