Amphenol Aerospace Operations 2M803-002-06NF12-220PN
2M803-002-06NF12-220PN picture photo
Mfg. Part Number
2M803-002-06NF12-220PN
Brief Description
M803 20C 20#20HD PIN PLUG THRD
Datasheet Download
2M803-002-06NF12-220PN.pdf
Availability of 2M803-002-06NF12-220PN
QUANTITY
2M803-002-06NF12-220PN Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M803-002-06NF12-220PN
Internal Part NumberEIS-2M803-002-06NF12-220PN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M803-002-06NF12-220PN
2M803-002-06NF12-220PN Details Description
Related parts for 2M803-002-06NF12-220PN
IC REG LDO 1.2V 0.15A 6WSON datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC20H/AE20M/HPK20H datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 7.68 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 111K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.87M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5VOUT 75W datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 10POS DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 12.6K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf