Amphenol Aerospace Operations 2M804-001-06NF8-200S
2M804-001-06NF8-200S picture photo
Mfg. Part Number
2M804-001-06NF8-200S
Brief Description
M804 6C 4#23 2#20 SKT PLUG OM
Datasheet Download
2M804-001-06NF8-200S.pdf
Availability of 2M804-001-06NF8-200S
QUANTITY
2M804-001-06NF8-200S Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M804-001-06NF8-200S
Internal Part NumberEIS-2M804-001-06NF8-200S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M804-001-06NF8-200S
Related Links2M804-001-, 2M804-001-06NF8-200S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M804-001-06NF8-200S Details Description
Related parts for 2M804-001-06NF8-200S
CONN PLUG SPARK STRGHT 7MM datasheet.pdf
RES SMD 6.65 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 91PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT HER CA 0.3" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 412K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 75 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES 47 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf