Vishay/Vitramon VJ0805D331KLBAR
VJ0805D331KLBAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D331KLBAR
Brief Description
CAP CER 330PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D331KLBAR.pdf
Availability of VJ0805D331KLBAR
QUANTITY
VJ0805D331KLBAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D331KLBAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D331KLBAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D331KLBAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D331KLBAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D331KLBAR Details Description
Related parts for VJ0805D331KLBAR
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 12V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 20 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY MAT 1200X900MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CAP FILM 430 NF 20% 250VDC datasheet.pdf