Amphenol Aerospace Operations 2M804-003-01NF12-37S
2M804-003-01NF12-37S picture photo
Mfg. Part Number
2M804-003-01NF12-37S
Brief Description
M804 37C 37#23 SKT RECP OM
Datasheet Download
2M804-003-01NF12-37S.pdf
Availability of 2M804-003-01NF12-37S
QUANTITY
2M804-003-01NF12-37S Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M804-003-01NF12-37S
Internal Part NumberEIS-2M804-003-01NF12-37S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M804-003-01NF12-37S
Related Links2M804-003-, 2M804-003-01NF12-37S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M804-003-01NF12-37S Details Description
Related parts for 2M804-003-01NF12-37S
LED GREEN CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 69.7VC DO214AC datasheet.pdf
CONVE DC/DC 0.75 3.63V @ 10A SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf