Amphenol Aerospace Operations 2M805-001-16M18-12SC
2M805-001-16M18-12SC picture photo
Mfg. Part Number
2M805-001-16M18-12SC
Brief Description
M805 12C 12#16 SKT PLUG OM
Datasheet Download
2M805-001-16M18-12SC.pdf
Availability of 2M805-001-16M18-12SC
QUANTITY
2M805-001-16M18-12SC Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-001-16M18-12SC
Internal Part NumberEIS-2M805-001-16M18-12SC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-001-16M18-12SC
Related Links2M805-001-, 2M805-001-16M18-12SC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-001-16M18-12SC Details Description
Related parts for 2M805-001-16M18-12SC
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT FLASH 64-LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 898 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 86 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
E-STOP PB RESET IP65 RED datasheet.pdf
ANTENNA DC 25PC datasheet.pdf
26500 3C 2#16 1#2 P BY PLUG WC datasheet.pdf
Capacitors TRIMMER 4.5-20PF 100V SMD datasheet.pdf