Amphenol Aerospace Operations 2M805-001-16NF11-200SA
2M805-001-16NF11-200SA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-001-16NF11-200SA
Brief Description
M805 6C 4#23 2#16 SKT PLUG OM
Datasheet Download
2M805-001-16NF11-200SA.pdf
Availability of 2M805-001-16NF11-200SA
QUANTITY
2M805-001-16NF11-200SA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-001-16NF11-200SA
Internal Part NumberEIS-2M805-001-16NF11-200SA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-001-16NF11-200SA
2M805-001-16NF11-200SA Details Description
Related parts for 2M805-001-16NF11-200SA
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 WW datasheet.pdf
CONN HEADR 72POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 20POS 3.5MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 28 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT SKT datasheet.pdf