Amphenol Aerospace Operations 2M805-001-16ZNU18-235SA
2M805-001-16ZNU18-235SA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-001-16ZNU18-235SA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
M805 35C 35#20HD SKT PLUG OM
Datasheet Download
2M805-001-16ZNU18-235SA.pdf
Availability of 2M805-001-16ZNU18-235SA
QUANTITY
2M805-001-16ZNU18-235SA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-001-16ZNU18-235SA
Internal Part NumberEIS-2M805-001-16ZNU18-235SA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-001-16ZNU18-235SA
2M805-001-16ZNU18-235SA Details Description
Related parts for 2M805-001-16ZNU18-235SA
WASHER INT TOOTH #6 STEEL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 30POS STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC COMPARATOR SNGL 6-UCSP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A SOT223-6 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 35POS datasheet.pdf
IC FPGA 95 I/O 208PQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CAP FILM 1.8 UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf