Amphenol Aerospace Operations 2M805-002-16M12-26PB
2M805-002-16M12-26PB picture photo
Mfg. Part Number
2M805-002-16M12-26PB
Brief Description
M805 26C 26#23 PIN PLUG THRD
Datasheet Download
2M805-002-16M12-26PB.pdf
Availability of 2M805-002-16M12-26PB
QUANTITY
2M805-002-16M12-26PB Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-002-16M12-26PB
Internal Part NumberEIS-2M805-002-16M12-26PB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-002-16M12-26PB
Related Links2M805-002-, 2M805-002-16M12-26PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-002-16M12-26PB Details Description
Related parts for 2M805-002-16M12-26PB
CONN HEADER 43PS .100 SGL R/A AU datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ4 M25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 6.35MM PCB SLDR datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X5R 0603 datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVDS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf