Amphenol Aerospace Operations 2M805-002-16M23-12PA
2M805-002-16M23-12PA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-002-16M23-12PA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
M805 12C 12#12 PIN PLUG THRD
Datasheet Download
2M805-002-16M23-12PA.pdf
Availability of 2M805-002-16M23-12PA
QUANTITY
2M805-002-16M23-12PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-002-16M23-12PA
Internal Part NumberEIS-2M805-002-16M23-12PA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-002-16M23-12PA
Related Links2M805-002-, 2M805-002-16M23-12PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-002-16M23-12PA Details Description
Related parts for 2M805-002-16M23-12PA
SWITCH VOLT-SELECT PNL MNT 6POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
EMI FILTER 500VAC 60A SCREW TERM datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 80MA 24V datasheet.pdf
POWER CABLE W/BRAKE 30M datasheet.pdf
OSC CRO 1515-1600 MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 15V 67MA OUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf