Amphenol Aerospace Operations 2M805-002-16M8-4SA
2M805-002-16M8-4SA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-002-16M8-4SA
Brief Description
M805 4C 4#23 SKT PLUG THRD
Datasheet Download
2M805-002-16M8-4SA.pdf
Availability of 2M805-002-16M8-4SA
QUANTITY
2M805-002-16M8-4SA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-002-16M8-4SA
Internal Part NumberEIS-2M805-002-16M8-4SA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-002-16M8-4SA
Related Links2M805-002, 2M805-002-16M8-4SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-002-16M8-4SA Details Description
Related parts for 2M805-002-16M8-4SA
BOX ALUM BLACK 6.02"L X 3.27"W datasheet.pdf
Crystal 19.6608MHz 50ppm 20pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2W STER 24TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 10A 27 MOHM TH datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8CH ANLG 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
CTV 41C 41#20 SKT PLUG datasheet.pdf
TV 143C 48#20 8#16 SKT PLUG datasheet.pdf
CAP 100 UF 20% 16 V datasheet.pdf