Amphenol Aerospace Operations 2M805-002-16NF10-200SA
2M805-002-16NF10-200SA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-002-16NF10-200SA
Brief Description
M805 6C 4#23 2#20 SKT PLUG THR
Datasheet Download
2M805-002-16NF10-200SA.pdf
Availability of 2M805-002-16NF10-200SA
QUANTITY
2M805-002-16NF10-200SA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-002-16NF10-200SA
Internal Part NumberEIS-2M805-002-16NF10-200SA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-002-16NF10-200SA
2M805-002-16NF10-200SA Details Description
Related parts for 2M805-002-16NF10-200SA
FILTER POWER LINE EMI RT ANG 10A datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 2A TO-92L datasheet.pdf
WIRE TIE Q-TIE 50LB NAT 8.27" datasheet.pdf
RES SMD 1.96KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES 3.57M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
SGE1510-3-0900L-700MQD-2500FQD datasheet.pdf
CABLE RPSMA- UUMCC 100MM datasheet.pdf
OSC VCTCXO 13.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf