Vishay/Dale RNR60H5113FSB14
RNR60H5113FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNR60H5113FSB14
Brief Description
RES 511K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNR60H5113FSB14.pdf
Availability of RNR60H5113FSB14
QUANTITY
RNR60H5113FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNR60H5113FSB14
Internal Part NumberEIS-RNR60H5113FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNR60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)511k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNR60H5113FSB14
Related LinksRNR60H5, RNR60H5113FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNR60H5113FSB14 Details Description
Related parts for RNR60H5113FSB14
CONN HEADER 14POS 2MM TIN-LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 16A DPAK datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming Backlight 40-TQFN (6x6) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 2POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CAP CER 560PF 200V NP0 1111 datasheet.pdf