Amphenol Aerospace Operations 2M805-002-16NF15-220PA
2M805-002-16NF15-220PA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-002-16NF15-220PA
Brief Description
M805 20C 20#20HD PIN PLUG THRD
Datasheet Download
2M805-002-16NF15-220PA.pdf
Availability of 2M805-002-16NF15-220PA
QUANTITY
2M805-002-16NF15-220PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-002-16NF15-220PA
Internal Part NumberEIS-2M805-002-16NF15-220PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-002-16NF15-220PA
2M805-002-16NF15-220PA Details Description
Related parts for 2M805-002-16NF15-220PA
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 77VC DO214AB datasheet.pdf
MICRO 9POS SKT 6" datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.191 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 30 TYPE D 18POS datasheet.pdf
RELAY AC CURRENT SENS 120V 1-10A datasheet.pdf
IC AUDIO PLAYBACK 15SEC 20QFN datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
CONN SOCKET .100" 16POS datasheet.pdf