Amphenol Aerospace Operations 2M805-002-16ZNU12-26PA
2M805-002-16ZNU12-26PA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-002-16ZNU12-26PA
Brief Description
M805 26C 26#23 PIN PLUG THRD
Datasheet Download
2M805-002-16ZNU12-26PA.pdf
Availability of 2M805-002-16ZNU12-26PA
QUANTITY
2M805-002-16ZNU12-26PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-002-16ZNU12-26PA
Internal Part NumberEIS-2M805-002-16ZNU12-26PA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-002-16ZNU12-26PA
2M805-002-16ZNU12-26PA Details Description
Related parts for 2M805-002-16ZNU12-26PA
IC INVERTER HEX 1-INPUT 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 5W AXIAL datasheet.pdf
TXRX RS232 2.5V 460KBPS 20TSSOP datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 11A/12A 8DFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 2W DO204AL datasheet.pdf
RT ANGLE 1/4 PLUG . datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 150MA 1.2 OHM datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf