Amphenol Aerospace Operations 2M805-002-16ZNU15-2SA
2M805-002-16ZNU15-2SA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-002-16ZNU15-2SA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
M805 2C 2#12 SKT PLUG THRD
Datasheet Download
2M805-002-16ZNU15-2SA.pdf
Availability of 2M805-002-16ZNU15-2SA
QUANTITY
2M805-002-16ZNU15-2SA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-002-16ZNU15-2SA
Internal Part NumberEIS-2M805-002-16ZNU15-2SA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-002-16ZNU15-2SA
Related Links2M805-002-, 2M805-002-16ZNU15-2SA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-002-16ZNU15-2SA Details Description
Related parts for 2M805-002-16ZNU15-2SA
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK 0.100" HEADER datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
RES 137K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" STR GOLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
WEB THIN CLIENT UPGRD (64-128) datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 178 TYP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 1.8V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf