Amphenol Aerospace Operations 2M805-002-16ZNU18-12SA
2M805-002-16ZNU18-12SA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-002-16ZNU18-12SA
Brief Description
M805 12C 12#16 SKT PLUG THRD
Datasheet Download
2M805-002-16ZNU18-12SA.pdf
Availability of 2M805-002-16ZNU18-12SA
QUANTITY
2M805-002-16ZNU18-12SA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-002-16ZNU18-12SA
Internal Part NumberEIS-2M805-002-16ZNU18-12SA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-002-16ZNU18-12SA
2M805-002-16ZNU18-12SA Details Description
Related parts for 2M805-002-16ZNU18-12SA
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 8A 5V datasheet.pdf
RES SMD 0.004 OHM 1% 3W 4527 datasheet.pdf
CONN N JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CARD EDGE 56POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 7.62MM datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
SBC CORE II DUO 1.2 GHZ MAX 8GB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONN SOCKET 2.54MM 128 POS datasheet.pdf
CAP CER 0.1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf