Amphenol Aerospace Operations 2M805-002-16ZNU19-14PB
2M805-002-16ZNU19-14PB picture photo
Mfg. Part Number
2M805-002-16ZNU19-14PB
Brief Description
M805 14C 14#16 PIN PLUG THRD
Datasheet Download
2M805-002-16ZNU19-14PB.pdf
Availability of 2M805-002-16ZNU19-14PB
QUANTITY
2M805-002-16ZNU19-14PB Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-002-16ZNU19-14PB
Internal Part NumberEIS-2M805-002-16ZNU19-14PB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-002-16ZNU19-14PB
2M805-002-16ZNU19-14PB Details Description
Related parts for 2M805-002-16ZNU19-14PB
FIXED IND 68UH 3.3A 54 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 29POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 5-SO datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC SMART CARD INTERFACE 32-QFN datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 15SPS 2CH A6 8DFN datasheet.pdf
Connector Socket 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 2.2 UF 1% 400VDC AXIAL datasheet.pdf