Amphenol Aerospace Operations 2M805-002-16ZNU8-6PA
2M805-002-16ZNU8-6PA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-002-16ZNU8-6PA
Brief Description
M805 6C 6#23 PIN PLUG THRD
Datasheet Download
2M805-002-16ZNU8-6PA.pdf
Availability of 2M805-002-16ZNU8-6PA
QUANTITY
2M805-002-16ZNU8-6PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-002-16ZNU8-6PA
Internal Part NumberEIS-2M805-002-16ZNU8-6PA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-002-16ZNU8-6PA
Related Links2M805-002-, 2M805-002-16ZNU8-6PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-002-16ZNU8-6PA Details Description
Related parts for 2M805-002-16ZNU8-6PA
DSUB CABLE - CMP37G/AE37M/X datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
PATCHCORD CAT6 GRN/GRN BOOT 14' datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 8MBIT 55NS 44TSOP datasheet.pdf
396 TB SPR CLA W/LEVER datasheet.pdf
CTV 18C MIXED(TWIN) SKT PLUG datasheet.pdf
440UF 20V 9.53X55.56 AXI datasheet.pdf